Kas yra šventės planuotojas ir ką jis daro?

Kas yra šventės planuotojas ir ką jis daro?

Tai yra gan dažni klausimai, ypatingai kalbant apie vestuvių šventę. Tad pabandysime į tai atsakyti daugiau per vestuvinę prizmę, tačiau, daugumą punktų galima pritaikyti bet kokiai šventei, nepaisant nei jos priežasties, nei dydžio.

Visų pirma, tai kas yra šventės planuotojas? Tai žmogus, arba žmonių kompanija, kuri turi tiek patirties, jog gali nepriekaištingai suplanuoti jūsų šventę. Jie nėra tik scenarijaus sudarytojai ar tam tikrų tiekėjų sustatytojai į vietas. Šventės planuotojas visu planavimo periodu yra artimiausias draugas. Jūsų šventė yra, greičiausiai, laukiamiausia diena metuose ir jūsų mintys, tikėtina, didžiąją laiko dalį sukasi apie tai. Juk norite nenorite, kiekvienoje šventėje yra gausu smulkmenų, apie kurias norisi pagalvoti, pasvajoti ir pasikalbėti. Tačiau ar nėra taip, kad po 20-to pokalbio net su geriausia drauge/draugu apie šias smulkmenas būtų galimybė išgirsti jų repliką, jog norėtųsi pasikalbėti ir apie kažką kito? Tikėtina, pripažinkite. Na o štai jūsų šventės planuotojas gyvena jūsų laukimu, idėjomis ir norais kartu su jumis visą šį laiką ir dieną, ir naktį, ir darbo dienomis ir savaitgaliais… Tai yra žmogus, su kuriuo galite pasidalinti svajonėmis, idėjomis, nerimu, pasitarti. Ir jūs ne tik gausite atsakymą į klausimus, jūs gausite per daug metų sukauptą patirtį ir patarimus.

Planavimo procesas turi daugybę sudedamųjų dalių. Dažniausiai jis prasideda nuo pokalbio ar net kelių. Išsiaiškiname viziją, norus, svajones, dvejones ir lūkesčius. Apsikeičiame jau turime informacija. Ir galiausiai planuotojas leidžiasi į jūsų lūkesčius atitinkančių tiekėjų paieškas. Mes peržiūrime daugybę variantų, juos analizuojame ir bandome mąstyti taip, kaip jūs, kad jums patiktų, kad atitiktų ne tik jūsų šventės viziją bet ir jus pačius, kaip asmenybes, kaip charakterius. Patys atrenkame tik pačius tinkamiausius variantus ir juos pateikiame jums. Jūs taip pat galvojate, dėliojatės ir pateikiate sprendimus. Ir galiausiai, išsirinkus esminius akcentus, tiekėjus prasideda pats kruopščiausias mūsų darbo etapas – sudėlioti viską į tobulas, išpuoselėtas lentynėles, kad šventė įvyktų sklandžiai ir būtent taip, kaip jūs norite.

Kodėl planuotojo reikia, nepaisant šventės tikslo, biudžeto ar dydžio? Deja, bet vis dar jaunieji yra linkę prisiimti planavimą sau. Iš tiesų nėra labai netikėta, nes logiškai mąstant juk „patys galime susirasti, kas mums patinka, patys susitarsime, o jau po to gi jie profesionalai, tikrai žinos, kaip elgtis mūsų šventės dieną“. Sutinkame, tiekėjus susirasti gal ir nėra pats sudėtingiausias darbas, lygiai taip kaip ir su jais susitikti ir išdėstyti savo norus. Bet patikėkite, nors jums jūsų šventė yra vienintelė ir ypatinga, tiekėjams tokių švenčių yra n+1 per šį sezoną. Jokiu būdu nesakome, kad jūsų šventė jiems nerūpi, nes tai būtų melas, bet jiems rūpi daugybė švenčių ir dažnai dalykai, apie kuriuos kalbėjote prieš metus, pasimiršta. Planuotojas užtikrina, kad tiekėjai bus informuoti apie visus pokyčius, pasirūpins kad tiekėją pasiektų jam reikalinga medžiaga ir pasirūpins, jog į viską būtų atsižvelgta, prisiminta ir įvykdyta. Vėlgi pasitaiko tokių atvejų, kai vizija ne visuomet vienodai skamba jūsų ir tiekėjo galvose. Taip pat, vestuvės, ar kita didelė šventė savyje slepia daugybę smulkmenų, apie kurias reikia pagalvoti ir netgi ne visas jas pavyks apgalvoti, kadangi, greičiausiai, patirties tokių švenčių planavime turite arba labai nedaug, arba visai neturite. Yra daugybė force majeure, kurie gali įvykti. Pateiksime kelis atvejus, su kuriais mums teko susidurti: audra įsisukusi išvartė visas dekoracijas, vėjas sugriovė statytą pavėsinę, dingo elektra, supainojo torto užsakymą, dekoratoriai šventę sudekoravo ne taip, kaip norėjote ir tikėjotės, desertai transportuojant pavirto viena saldžia koše, svečiai išsibarstė belaukdami jūsų ir t.t. Tokių kuriozinių situacijų nutinka beveik visuomet, ar tikrai jūs savo dieną norėsite skambinti konditeriui ir kalbėtis apie supainiotus užsakymus? Ar tikrai savo šventės dienos rytą norėsite bendrauti su paviljono statytojais apie artėjančią audrą? Ar tikrai savo vestuvių naktį norėsite praleisti galvodami ar tikrai paruošiau dovanėles svečiams? Greičiausiai, kad ne. Juk atėjęs į kirpyklą patikite savo šukuoseną meistrui, nors labai norint, plaukus pasikirpti ar nusidažyti galite ir pats, bet visi suprantame, kad profesionalo rankose gausime profesionalų rezultatą. Patys persidažę plaukus galėsime kreiptis į profesionalą ir tai pakoreguoti, bet antrų vestuvių, tikėtina, iškelti nebenorėsite. Planuotojas yra tam, jog apie tai galvotų už jus, jog paskambintų už jus, jog išsisuktų iš nenumatytos padėties už jus. Nes jis žino, ko jūs norite, jis jus pažįsta ir gali kalbėti jūsų vardu su tiekėjais. Banalu, tačiau patikėkite, šventės planavimas ne veltui patikimas profesionalams. Tai iš tiesų yra sunkus ir labai daug atidumo reikalaujantis darbas. O jūs juk taip lengvai galite jo išvengti ir tiesiog mėgautis laukimu, mėgautis švente ir mėgautis jos rezultatu. O planuotojas visą šį laiką bus šalia, rūpinsis jumis ir jūsų tobula diena.

No Comments

Post A Comment